Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Przypomnienie o obowiązku zmiany złożonej deklaracji do CEEB po wymianie źródła ciepła!

Szanowni mieszkańcy!

W związku z poprawiającą się sytuacją jakości powietrza w Gminie Wierzchosławice, którą możemy zaobserwować przez wzrost liczby dotacji na wymianę źródła ciepła, Wójt Gminy Wierzchosławice przypomina o obowiązku zmiany złożonej deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków po wymianie źródła ciepła do 14 dni od uruchomienia nowego. W przypadku nowo powstałych budynków będzie to również termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła.

Deklaracja jest obowiązkowa dla wszystkich właścicieli nieruchomości, a za przekroczenie dopuszczalnego terminu zgłoszenia będą groziły kary grzywny.

Zgłoszenie do CEEB dotyczy każdego sposobu zaopatrywania domów w ciepło i ciepłą wodę. Każdy właściciel domu ma obowiązek zgłosić, jakie źródła ciepła uległy zmianie.

W jaki sposób można złożyć deklarację lub dokonać zmiany?

  • w formie elektronicznej, czyli przez Internet – jest to najszybszy oraz najwygodniejszy sposób na stronie  https://ceeb.gov.pl/
  • w formie papierowej- wypełniony dokument można będzie złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Wierzchosławice lub wysłać listem.

 

Wzory deklaracji:

Formularz A – budynki i lokale mieszkalne pobierz plik

Formularz B – budynki i lokale niemieszkalne pobierz plik

Celem złożenia deklaracji jest pozyskanie rzetelnych i wiarygodnych informacji od mieszkańców na temat używanych źródeł ogrzewania swoich domów oraz stosowanego opału. Zebranie tych informacji w jedną bazę, pozwoli podejmować skuteczne działania mające na celu poprawę jakości powietrza.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

No Event Found

Skip to content