Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Sobótka nad Dunajcem – fotorelacja!

Najbardziej magiczne wydarzenie w Gminie Wierzchosławice już za nami!  

W dniu 24 czerwca 2023 roku mieszkańcy Gminy Wierzchosławice i okolicznych miejscowości mieli okazję wziąć udział w tegorocznej – III edycji Sobótki nad Dunajcem. Jak co roku, oprócz znakomitej okazji do dobrej zabawy, wydarzenie obfitowało w tradycyjne obrzędy świętojańskie, które zabierały zgromadzonych w czasy prastarych wierzeń.

Samodzielne wicie a później puszczanie wianków na Dunajcu, poszukiwanie kwiatu paproci czy rozpalenie ogniska świętojańskiego, mimo niesprzyjającej i deszczowej pogody, zgromadziły gości, którzy razem uczestniczyli w świętojańskich rytuałach. Dodatkowo Sobótkę urozmaicały występy zespołów ludowych „Mali Swojacy”, „Mali Radłowianie”, Zespołu Pieśni i Tańca „Porębianie” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy”. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, którzy do dyspozycji mieli zjeżdżalnie i zamki dmuchane. Dla najwytrwalszych, na zakończenie wydarzenia, przewidziana została zabawa taneczna z muzyką na żywo, która pomogła rozgrzać się w chłodny czerwcowy wieczór.

Dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że widzimy się już za rok!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

15 sie
All day

Święto Wojska Polskiego

Skip to content