Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Drużyna z Mikołajowic zwycięzcą w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice!

W ostatnim tygodniu odbyły się zmagania Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice. Zespoły tuż po zakończeniu swoich zmagań ligowych rozegrały kolejną, 5 edycję tych rozgrywek.

Przedstawiciele Klubów zgodnie ustalili, że mecze półfinałowe tych rozgrywek zostaną ustalone według klasyfikacji zajętych miejsc w rozgrywkach ligowych.

W pierwszym starciu półfinałowym na obiekcie w Mikołajowicach długo zanosiło się na sensację, bo zespół LKS Rudka Bobrowniki Komorów prowadził już 3 do 0 w tym spotkaniu. Jednak czerwona kartka i gra w osłabieniu zespołu z Rudki dała się we znaki i drużyna z Mikołajowic doprowadziła do wyrównania, lepiej egzekwowali rzuty karne i to oni ostatecznie zagrali w finale rozgrywek. Drugi półfinał został rozegrany na boisku w Wierzchosławicach, gdzie gospodarze zmierzyli się z zespołem LKS Gosłavia Gosławice. Różnica w tym spotkaniu była widoczna gołym okiem i wyżej notowana drużyna z Gosławic zasłużenie wygrała to spotkanie 5 do 1.

Mecze finałowe zostały rozegrane na boisku sportowym w Gosławicach i o 3 miejsce zmierzyły się zespoły z Wierzchosławic i Rudki. Pomimo szybko strzelonej bramki przez zespół z Rudki, to drużyna z Wierzchosławic przejęła kontrolę nad spotkaniem i zdobyła kolejne 5 bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6 do 3 dla zespołu LKS Wierzchosławice Ostrów, który zajął 3 miejsce w tegorocznej edycji Pucharu Wójta. W finale rozgrywek zmierzyły się drużyny z Gosławic i Mikołajowic. Sam mecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, gdyż drużyny skupiły się na bronieniu dostępu do własnej bramki, a jedyna bramka została strzelona z rzutu karnego podyktowanego w pierwszej połowie za faul zawodnika z Gosławic. Skutecznym strzelcem bramki okazał się Bartłomiej Gajdur z Mikołajowic i to ten zespół cieszył się z wygrania 5 edycji Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice.

Wszystkie zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz bonami na zakup sprzętu sportowego w wysokości 1 500 zł, a przechodni Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice na najbliższy rok wędruje do drużyny LKS Dunajec Mikołajowice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za udział w turnieju i przygotowanie obiektów na zawody, a drużynie z Gosławic za sprawną organizację samego turnieju finałowego.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

19 cze
08:00 - 08:30

I Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

19 cze
08:30 - 09:00

I Komisja Kultury, Sportu, Młodzieży i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

19 cze
09:00 - 10:00

I Komisja Oświaty, Statutów, Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej

19 cze
10:00 - 12:00

I Komisja Budżetu, Rozwoju i Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego

19 cze
12:00 - 14:00

III Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

Skip to content