Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat Tarnowski

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Drużyna z Mikołajowic zwycięzcą w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice!

W ostatnim tygodniu odbyły się zmagania Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice. Zespoły tuż po zakończeniu swoich zmagań ligowych rozegrały kolejną, 5 edycję tych rozgrywek.

Przedstawiciele Klubów zgodnie ustalili, że mecze półfinałowe tych rozgrywek zostaną ustalone według klasyfikacji zajętych miejsc w rozgrywkach ligowych.

W pierwszym starciu półfinałowym na obiekcie w Mikołajowicach długo zanosiło się na sensację, bo zespół LKS Rudka Bobrowniki Komorów prowadził już 3 do 0 w tym spotkaniu. Jednak czerwona kartka i gra w osłabieniu zespołu z Rudki dała się we znaki i drużyna z Mikołajowic doprowadziła do wyrównania, lepiej egzekwowali rzuty karne i to oni ostatecznie zagrali w finale rozgrywek. Drugi półfinał został rozegrany na boisku w Wierzchosławicach, gdzie gospodarze zmierzyli się z zespołem LKS Gosłavia Gosławice. Różnica w tym spotkaniu była widoczna gołym okiem i wyżej notowana drużyna z Gosławic zasłużenie wygrała to spotkanie 5 do 1.

Mecze finałowe zostały rozegrane na boisku sportowym w Gosławicach i o 3 miejsce zmierzyły się zespoły z Wierzchosławic i Rudki. Pomimo szybko strzelonej bramki przez zespół z Rudki, to drużyna z Wierzchosławic przejęła kontrolę nad spotkaniem i zdobyła kolejne 5 bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6 do 3 dla zespołu LKS Wierzchosławice Ostrów, który zajął 3 miejsce w tegorocznej edycji Pucharu Wójta. W finale rozgrywek zmierzyły się drużyny z Gosławic i Mikołajowic. Sam mecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, gdyż drużyny skupiły się na bronieniu dostępu do własnej bramki, a jedyna bramka została strzelona z rzutu karnego podyktowanego w pierwszej połowie za faul zawodnika z Gosławic. Skutecznym strzelcem bramki okazał się Bartłomiej Gajdur z Mikołajowic i to ten zespół cieszył się z wygrania 5 edycji Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice.

Wszystkie zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz bonami na zakup sprzętu sportowego w wysokości 1 500 zł, a przechodni Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice na najbliższy rok wędruje do drużyny LKS Dunajec Mikołajowice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za udział w turnieju i przygotowanie obiektów na zawody, a drużynie z Gosławic za sprawną organizację samego turnieju finałowego.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

14 paź
All day

Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej)

15 paź
07:00 - 21:00

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Referendum Ogólnokrajowe

01 lis
All day

Święto wszystkich świętych

11 lis
All day

Narodowe Święto Niepodległości

04 gru
All day

Barbórka