Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat Tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Program “Aktywna tablica” – wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze szkół podstawowych w Mikołajowicach i Rudce!

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Mikołajowicach oraz Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudce zostały objęte wsparciem w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” przez Gminę Wierzchosławice.

Dzięki udziałowi w Programie szkoły zakupiły sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz narzędzia do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zgodnie z ich potrzebami.

Do Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach trafiły: laptopy, programy multimedialne do terapii w tym.: „Wspomaganie rozwoju pro”, „Dysleksja pro”, „Matświat pro”, „Koncentracja uwagi pro”, „Moc emocji”, Percepcja słuchowa i przetwarzanie słuchowe pro”, „Spektrum autyzmu pro”, Logopedia pro”.

Do Szkoły Podstawowej w Rudce: monitor interaktywny z wbudowaną kamerą i akcesoriami, laptop multimedialny, smartfloor – podłoga interaktywna, programy multimedialne dedykowane uczniom w tym: „mTalent Zajęcia Logopedyczne”, „Percepcja i przetwarzanie słuchowe”, „mTalent Czytanie SY-LA-BA-mi”, „mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym”.

Zakupiony w ramach Programu sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz narzędzia do terapii są wykorzystywane w procesie dydaktycznym oraz umożliwiają podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Całkowity koszt zakupu sprzętu, pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii dla każdej szkoły wyniósł 43 750 zł, w tym 35 000 zł (80%) stanowi dotacja z budżetu państwa a 8750 zł (20%) wkład własny Gminy Wierzchosławice.

Całkowita wartość zadania wyniosła 87 500,00 zł.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

01 mar
All day

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01 mar
20:00 - 23:00

IX Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc płk. Adama Boryczki

03 mar
18:00 - 20:00

Gminny Dzień Kobiet 2024!

20 mar
All day

Początek astronomicznej wiosny

31 mar
All day

Wielkanoc i zmiana czasu z zimowego na letni

Skip to content