Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat Tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Ochotnicy z terenu Gminy Wierzchosławice uczestniczyli w szkoleniu w ramach doskonalenia zawodowego z ratownictwa lodowego!

W ubiegłą sobotę na zalewie Dwudniaki strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wierzchosławice uczestniczyli w praktycznych zajęciach w ramach doskonalenia zawodowego z ratownictwa lodowego.

Celem zajęć było wypracowanie zasad wzajemnej współpracy jednostek OSP podczas działań ratowniczych na zalodzonych akwenach z niestabilną pokrywą lodową, sprawdzenie możliwości posiadanego sprzętu ratowniczego oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom ewakuowanym ze strefy bezpośredniego zagrożenia, sprawdzenie środków i sposobów alarmowania oraz łączności na terenie akcji.

Po przeprowadzonej odprawie, ustaleniu warunków i zasad BHP oraz założeń do ćwiczeń druhowie rozpoczęli realizację zadania poprzez ewakuację poszkodowanego z przerębla w oparciu o posiadany sprzęt: deska lodowa, drabiny, bosak, rzutka itp. udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu wydobytemu z zimnej wody i przekazanie służbom medycznym

Tym razem instruktorami i prowadzącymi zajęcia od strony merytorycznej byli funkcjonariusze z JRG 2 w Tarnowie członkowie “Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Małopolska”, wchodzącej w skład Małopolskiej Brygady Odwodowej Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego i COO Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Roberta Bryla oraz Capuccino.eu – Powiatowy Portal Informacyjny

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

01 mar
All day

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01 mar
20:00 - 23:00

IX Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc płk. Adama Boryczki

03 mar
18:00 - 20:00

Gminny Dzień Kobiet 2024!

20 mar
All day

Początek astronomicznej wiosny

31 mar
All day

Wielkanoc i zmiana czasu z zimowego na letni

Skip to content