Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Gmina Wierzchosławice uczciła Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja!

W dniach 2 i 3 maja 2023 roku w Gminie Wierzchosławice zorganizowano szereg wydarzeń mających uczcić Święto Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja! W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej polana obok Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach zamieniła się w biało-czerwoną łąkę wypełnioną kwiatami. Mieszkańcy mogli również zatańczyć poloneza z Zespołem Pieśni i Tańca Swojacy.

W dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja obchody przybrały bardziej poważną i wzniosłą formę. Świętowanie rozpoczęło się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach. Po Mszy Świętej zgromadzeni udali się pod Pomnik Poległych w latach 1914-1920 przy Domu Ludowym w Wierzchosławicach, gdzie pomimo niesprzyjającej pogody, zostały złożone wiązanki kwiatów.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez Synaj.tv 

Krótka fotorelacja:

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

15 sie
All day

Święto Wojska Polskiego

Skip to content