Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Wierzchosławice!

Dzień 14 października każdego roku jest świętem wszystkich nauczycieli i pracowników szkół, zarówno tych pracujących czynnie jak i będących na emeryturze. Z tej okazji w poniedziałek 17 października 2022 r. w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej!

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od powitania przez Wójta Gminy Wierzchosławice – Andrzeja Mroza zaproszonych gości, w tym przedstawicieli Komisji Oświaty Rady Gminy Wierzchosławice, Dyrektorów szkół wraz z pracownikami, a także Dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych.

Wójt uhonorował osoby szczególnie zasłużone w pracy dydaktyczno-wychowawczej poprzez wręczenie nagród Wójta Gminy Wierzchosławice nauczycielom i dyrektorom z terenu naszej gminy. W dalszej części programu Dyrektorzy każdej placówki oświatowej wręczali nagrody swoim nauczycielom.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na chwilę wytchnienia i refleksji, którą wypełniła część artystyczna w wykonaniu Pani Iryny Hubiak, – wybitnej Ukraińskiej bandurzystki i wokalistki. Artystka zachwyciła zgromadzonych swoim śpiewem i grą na bandurze, czyli 65-strunowym tradycyjnym ukraińskim instrumencie.

Spotkanie stanowiło również okazję do podsumowania pracy całej gminnej oświaty. W swoim przemówieniu Wójt Gminy Wierzchosławice podkreślił szczególną rolę, jaką szkolnictwo odgrywa w rozwoju młodych pokoleń naszych mieszkańców. Podziękował równocześnie za zaangażowanie i pasję nauczycieli w przekazywaniu wiedzy i wychowywaniu uczniów. Wójt zwrócił uwagę na szereg tegorocznych inwestycji w infrastrukturę i wyposażenie, które pozwalają systematycznie podnosić jakość gminnej edukacji.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

24 kwi
09:00 - 12:30

LXXIV Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

01 maj
All day

Święto Pracy

02 maj
All day

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

03 maj
All day

Święto Konstytucji 3 maja

Skip to content