Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Nowoczesne wyposażenie zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” już od września w Szkołach Podstawowych z terenu Gminy Wierzchosławice!

Logo Laboratoria Przyszłości

Szkoły Podstawowe prowadzone przez Gminę Wierzchosławice rozpoczęły nowy rok szkolny z nowoczesnym wyposażeniem zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Gmina Wierzchosławice otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 260 700,00 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Gmina Wierzchosławice wniosła do programu środki własne w wysokości 18 865,30 zł.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” dla wszystkich szkół podstawowych zostało zakupione wyposażenie podstawowe, (min 1 sztuka) takie jak: drukarka 3D, filamenty, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami lub razem z aparatem, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami.

Za pozostałe środki zostało zakupione wyposażenie dodatkowe ujęte w katalogu, o którym decydowała szkoła.

Nowoczesne wyposażenie zakupione w ramach Laboratoriów przyszłości umożliwia uczniom połączenie zdobywania wiedzy z rozwijaniem pasji!

Poniżej prezentujemy w jaki sposób wyposażenie zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości jest wykorzystywane w szkołach:

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

15 sie
All day

Święto Wojska Polskiego

Skip to content