Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Za nami II Konkurs Historyczny Śladami Wincentego Witosa

II edycja Konkursu Historycznego w formie gry terenowej Śladami Wincentego Witosa za nami. W tym roku szkolne drużyny młodzieżowe poszukiwały zaginionego zdjęcia Wincentego Witosa, które przedstawiało ważne wydarzenie: Spotkanie Witosa z Władysławem Reymontem, który przybył do naszej Gminy na dożynki po otrzymaniu nagrody Nobla za powieść Chłopi.

Kilkudziesięciu uczniów ze szkół regionu tarnowskiego zebrało się na stacji w Bogumiłowicach. Dożynkowy orszak przejechał bryczkami do Wierzchosławicach, a następnie udał się do Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

Na miejscu rozpoczęli grę terenową z wyjątkowymi zadaniami i zagadkami. Agentami, którzy odgrywali na kolejnych stacjach gry ważne postaci byli: Ryszard Bąk, Zofia Bordyczewski, Jacek Bryl, Agnieszka Buś, Dariusz Drwal, Dorota Kędzior, Dawid Mocny, Arkadiusz Nalepka, Barbara Raczak, Janusz Solak, Marek Steindel i Krystyna Wojtas.

Uczniowie wykazali ogromne zaangażowanie, zainteresowanie, a przede wszystkim szeroką wiedzę historyczną. Najlepsi uczestnicy i drużyny odebrały zasłużone nagrody i dyplomy w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Organizatorami II Konkursu Historycznego byli: Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, Centrum Kultury Wsi Polskiej, Muzeum Ziemi Tarnowskiej, Stowarzyszenie Oświatowe Horyzont w Bogumiłowicach – pomysłodawca i inicjator konkursu. Patronatu i wsparcia udzieliło: Województwo Małopolskie, Powiat Tarnowski, Gmina Wierzchosławice, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa. Patronem medialnym wydarzenia była Synaj TV.

Autorką scenariusza gry i prowadzącą konkurs była Anita Stinia. W organizację wydarzenia zaangażowała się także Tarnowska Konfederacja Motocyklistów ” WATAHA”, pracownicy Muzeum Wincentego Witosa, Policja oraz Straż.

Źródło: Stowarzyszenie Oświatowe Horyzont w Bogumiłowicach

fot. Robert Bryl

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

19 cze
08:00 - 08:30

I Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

19 cze
08:30 - 09:00

I Komisja Kultury, Sportu, Młodzieży i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

19 cze
09:00 - 10:00

I Komisja Oświaty, Statutów, Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej

19 cze
10:00 - 12:00

I Komisja Budżetu, Rozwoju i Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego

19 cze
12:00 - 14:00

III Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

Skip to content