Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Nasze dziewczyny trzecie w Polsce w finale Pucharu Tymbarku

Drużyna SP Wierzchosławice w Finale Ogólnopolskim XXIV edycji Pucharu Tymbarku zdobyła brązowy medal w kategorii U-12 dziewcząt. Trenerem zespołu jest Marek Kowalik. 

W drodze do finału, po zajęciu pierwszego miejsca w grupie pokonały SP 17 Chorzów – które zagrały w finale i Jedynkę Terespol. Nie udało się zagrać w finale, w półfinale uległy 4:1 Szóstce Brzeg. Choć walka o trzecie miejsce, była już popisem naszych dziewczyn – drodze po brąz ograły Łękę Opatowską 3:1.

 

SP Wierzchosławice zagrały w składzie: Milena Fornal, Maja Piwko, Zuzanna Wróblewska, Nadia Nasiadka, Lena’ Kania, Aleksandra Bielecka, Nikola Nosek, Eliza Zuziak, Amelia Dąbrowska, Zuzanna Wiśniewska.

9 goli w Finale Ogólnopolskim XXIV e dycji Pucharu Tymbarku strzeliła Eliza Zuziak. 

– Jestem bardzo dumna z tych dziewczyn! To niebywały sukces dla całej naszej gminypodkreśla Małgorzata Moskal, wójt gminy.Miałam okazję gościć zawodniczki w urzędzie tuż przed wyjazdem i wiedziałam, że jadą tam po medal. Biła z nich pewność siebie, ale także świadomość, że sukces nie będzie możliwy bez wielkiego poświęcenia i gry zespołowej. Na boisku były zespołem i to okazało się kluczowe. Mam nadzieję, że będę miała okazję wymienić na boisku kilka piłek z dziewczynami. Sama trenowałam piłkę nożną, choć oczywiście wiadomo, że optymalna forma już dawno za mną.

fot. Małopolski Związek Piłki Nożnej

 

 

 

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

19 cze
08:00 - 08:30

I Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

19 cze
08:30 - 09:00

I Komisja Kultury, Sportu, Młodzieży i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

19 cze
09:00 - 10:00

I Komisja Oświaty, Statutów, Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej

19 cze
10:00 - 12:00

I Komisja Budżetu, Rozwoju i Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego

19 cze
12:00 - 14:00

III Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

Skip to content