Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat Tarnowski

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

TEMI – Twoje Media Informacyjne!

Logo TEMI - prasa lokalna

Wydanie Nr 20 z dnia 17 MAJA 2023 – str. 27 „Piłkarki z Wierzchosławic zagrają na PGE Narodowym”

Piłkarki z Wierzchosławic zagrają na PGE Narodowym

W ubiegłym tygodniu w Wadowicach odbył się wojewódzki finał XXIII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Prawo gry w ogólnopolskim finale na PGE Narodowym, który zostanie rozegrany 16 czerwca przed towarzyskim meczem Polski z Niemcami, wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej od ponad dwóch dekad. Swoje pierwsze kroki stawiali w nim tacy piłkarze jak Piotr Zieliński czy Arkadiusz Milik, którzy obecnie występują w reprezentacji Polski. To największa tego typu impreza piłkarska dla dzieci w Polsce i Europie.

W XXIII edycji turnieju uczestniczą dziewczęta i chłopcy z kategorii U-8, U-10 oraz U-12. Finałowe zmagania na szczeblu Małopolski odbywały się w dniach 11-12 maja na obiektach MKS-u Skawa Wadowice. Wzięło w nich udział ponad 100 drużyn z całego województwa (w sumie we wszystkich etapach małopolskiej rywalizacji uczestniczyło aż 626 zespołów).

W piątek o awans do ogólnopolskiego finału rywalizowały dziewczęta w kategorii U-10. Dużą niespodziankę sprawiły zawodniczki z Wierzchosławic, które triumfowały w całej rywalizacji. W decydującym pojedynku pokonały 3:1 ekipę Football Academy Tokarnia, a MVP turnieju została Zuzanna Wiśniewska ze zwycięskiej drużyny.

Nagrody w postaci medali, pucharów, sprzętu sportowego i statuetek wręczał Ryszard Kołtun, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Jednak największą nagrodą dla zawodniczek z Wierzchosławic jest awans do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 16 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie, tuż przed towarzyskim meczem Polski z Niemcami.

W finałowych zmaganiach Małopolskę będą też reprezentowały drużyny: NSP Zelków (chłopcy U-10), SP 3 Zakopane (dziewczęta U-12) i ZSO Zator (chłopcy U-12). W kategorii U-8 najlepsze w województwie okazały się zespoły SP Piotrowice (dziewczęta) i KS Dąb Zabierzów Bocheński (chłopcy), ale te drużyny kończą rywalizację na etapie wojewódzkim.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

14 paź
All day

Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej)

15 paź
07:00 - 21:00

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Referendum Ogólnokrajowe

01 lis
All day

Święto wszystkich świętych

11 lis
All day

Narodowe Święto Niepodległości

04 gru
All day

Barbórka