Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Poprawa cyberbezpieczeństwa Urzędu Gminy w Wierzchosławicach!

W dniu wczorajszym Wójt Gminy Wierzchosławice podpisał umowę w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd” współfinansowanego z Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC) z Funduszu Europejskiego Rozwoju Regionalnego (FERR) pn.: „Poprawa cyberbezpieczeństwa Urzędu Gminy w Wierzchosławicach”.

Projekt zakłada wykonanie czterech zadań, które pozwolą na znaczne podniesienie bezpieczeństwa oraz uodpornią infrastrukturę sieciową Urzędu Gminy na wszelkie zagrożenia i cyberataki z zewnątrz.

Pierwszym zadaniem będzie zakup nowych serwerów wraz z oprogramowaniem systemowym do tworzenia i obsługi maszyn wirtualnych dla systemów zarządzających rejestrami publicznymi z oprogramowaniem monitorującym stacje robocze i serwery oraz oprogramowanie do zautomatyzowania wykonywania kopii zapasowych.

Drugim zadaniem będzie wymiana urządzeń oraz systemu UTM, które pozwolą zabezpieczyć sieć urzędową od zewnętrznych zagrożeń i monitorowanie sieci pod względem podejrzanego ruchu.

Trzecim zadaniem będzie zakup zasilaczy awaryjnych UPS oraz oprogramowania antywirusowego dla wzmocnienia zabezpieczeń jednostek komputerowych pracowników urzędu.

Czwartym zadaniem będzie wykonanie dokumentacji SZBI zgodnej ze zmianami projektu, które zostaną wprowadzone oraz audytu zewnętrznego cyberbezpieczeństwa, który wykaże wszelkie zmiany, jak również zapewni szkolenia dla pracowników i administratorów Urzędu Gminy.

Głównym celem projektu będzie lepsze zabezpieczenie systemów dziedzinowych, w których są dane osobowe petentów oraz bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych w przypadku awarii systemów lub zawirusowania. Projekt też podniesie bezpieczeństwo jednostek komputerowych, a także zwiększy świadomość i wiedzę pracowników na zagrożenia związane z cyberzagrożeniami, które płyną z sieci.

Planowane koszty projektu szacuje się na kwotę: 844 367,37 zł z czego dofinansowanie stanowi 100% (83% dofinansowania z Unii Europejskiej, 17% z budżetu państwa).

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

29 maj
13:00 - 15:00

II Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

30 maj
All day

Boże Ciało

02 cze
14:00 - 18:00

Gminny Dzień Dziecka

09 cze
07:00 - 21:00

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

20 cze
All day

Pierwszy dzień lata - najdłuższy dzień 2024 roku

Skip to content