Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat Tarnowski

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Obchody 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa!

W dniach 21 i 22 stycznia 2023 roku na terenie Gminy Wierzchosławice zorganizowano uroczyste obchody 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Sobotnie obchody organizowane były przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. S. Reymonta w Wierzchosławicach oraz Wójta Gminy Wierzchosławice. Organizatorem niedzielnych uroczystości był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Podczas sobotnich i niedzielnych uroczystości Gminę Wierzchosławice reprezentował Wójt Gminy Wierzchosławice – Andrzej Mróz.

W sobotę uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16:00 zapaleniem zniczy przy grobie Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy. Potem obchody przeniosły się do Domu Ludowego w Wierzchosławicach gdzie odbyła się wystawa eksponatów w ramach Galerii Jednego Obiektu „Gazeta Ludowa” i prezentacja książki „O Wincentym Witosie inaczej…” połączona ze słowem od autora dr Jana Hebdy. Na zakończenie zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w kolędowaniu z Chórem „Cantando” z Pleśnej.

W niedzielę uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta w intencji Ojczyzny i polskich rolników w Kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach. Po zakończonym nabożeństwie obchody przeniosły się na cmentarz parafialny w Wierzchosławicach, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przy grobie Wincentego Witosa. Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury Wsi Polskiej, gdzie po otwarciu konferencji i wystąpieniach zaproszonych gości, zebrani wysłuchali zaplanowanych wykładów, a na zakończenie wyróżnionym rolnikom z Ziemi Tarnowskiej zostały wręczone odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

03 paź
11:00 - 12:00

XXVII Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

04 paź
14:30 - 16:00

Szkolenie dla Przewodniczących i Zastępców Obwodowych Komisji Wyborczych (Wybory - Sejm i Senat 2023)

10 paź
17:00 - 19:00

Szkolenie Obwodowych Komisji Wyborczych (Wybory - Sejm i Senat 2023)

14 paź
All day

Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej)

15 paź
07:00 - 21:00

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Referendum Ogólnokrajowe