Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Obchody 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa!

W dniach 21 i 22 stycznia 2023 roku na terenie Gminy Wierzchosławice zorganizowano uroczyste obchody 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Sobotnie obchody organizowane były przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. S. Reymonta w Wierzchosławicach oraz Wójta Gminy Wierzchosławice. Organizatorem niedzielnych uroczystości był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Podczas sobotnich i niedzielnych uroczystości Gminę Wierzchosławice reprezentował Wójt Gminy Wierzchosławice – Andrzej Mróz.

W sobotę uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16:00 zapaleniem zniczy przy grobie Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy. Potem obchody przeniosły się do Domu Ludowego w Wierzchosławicach gdzie odbyła się wystawa eksponatów w ramach Galerii Jednego Obiektu „Gazeta Ludowa” i prezentacja książki „O Wincentym Witosie inaczej…” połączona ze słowem od autora dr Jana Hebdy. Na zakończenie zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w kolędowaniu z Chórem „Cantando” z Pleśnej.

W niedzielę uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta w intencji Ojczyzny i polskich rolników w Kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach. Po zakończonym nabożeństwie obchody przeniosły się na cmentarz parafialny w Wierzchosławicach, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przy grobie Wincentego Witosa. Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury Wsi Polskiej, gdzie po otwarciu konferencji i wystąpieniach zaproszonych gości, zebrani wysłuchali zaplanowanych wykładów, a na zakończenie wyróżnionym rolnikom z Ziemi Tarnowskiej zostały wręczone odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

19 kwi
10:00 - 10:30

XXXIII Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

19 kwi
10:30 - 11:00

LVII Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Statutów, Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej

19 kwi
11:00 - 12:00

LXX Komisja Budżetu, Rozwoju i Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego

24 kwi
09:00 - 12:30

LXXIV Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

01 maj
All day

Święto Pracy

Skip to content