Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Nowa część Szkoły Podstawowej w Rudce i w Łętowicach doczekała się oficjalnego otwarcia!

Zdjęcie grupowe z otwarcia nowych części szkoły w Rudce

W miniony poniedziałek, 26 lutego 2024 roku w Rudce i w Łętowicach miało miejsce oficjalne otwarcie nowo wybudowanych części Szkoły!

W Rudce uroczystość rozpoczęła się od spotkania zaproszonych gości z nauczycielami, uczniami i rodzicami na sali gimnastycznej, gdzie dzieci i młodzież zaprezentowały przygotowany występ artystyczny, zaproszeni goście wygłosili przemówienia oraz nastąpił moment podziękowań.

Po części oficjalnej na sali gimnastycznej przystąpiono do głównego momentu wydarzenia, czyli uroczystego otwarcia i poświęcenia nowej części szkoły wraz ze zwiedzaniem nowych pomieszczeń. W nowej części szkoły powstały sala, szatnia oraz toaleta przedszkolna, biblioteka z czytelnią, gabinet pedagoga szkolnego/pokój pielęgniarki oraz świetlica.

W Łętowicach wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego otwarcia nowych pomieszczeń wraz z ich poświęceniem oraz przemówieniami zaproszonych gości. Nowa część szkoły została przeznaczona na sale lekcyjne dla uczniów z klasy 1 oraz oddziału 0. Dzięki inwestycji szkoła zyskała również miejsce na nową bibliotekę szkolną, a Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzchosławicach, przestronne miejsce na jedną ze swoich Filii.

Następnie goście zgromadzili się na sali gimnastycznej szkoły, gdzie uroczystość uświetnił występ dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach, przemówienia gości oraz podziękowania.

Długo wyczekiwane przez Mieszkańców inwestycje dobiegły końca! Nowe pomieszczenia będą służyć mieszkańcom, nauczycielom i rodzicom, a przede wszystkim współczesnym oraz kolejnym pokoleniom uczniów!

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

24 kwi
09:00 - 12:30

LXXIV Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

01 maj
All day

Święto Pracy

02 maj
All day

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

03 maj
All day

Święto Konstytucji 3 maja

Skip to content