Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Wystartował Małopolski Festiwal Smaku

Za nami pierwsze wydarzenie z cyklu Małopolski Festiwal Smaku. W tym roku Małopolska zaprasza gości aż do 6 lokalizacji! 

Tegoroczna edycja festiwalu organizowana przez Marszałka Województwa Małopolskiego odbywa się pod hasłem „Pochodzenie ma znaczenie”, co oznacza, że przez całe lato będą celebrowane lokalne produkty i tradycje kulinarne Małopolski. Nie zabraknie potraw z dodatkiem fasoli!

W programie – jak zawsze – same smakowitości! Przede wszystkim, po raz kolejny spotkamy się z charyzmatycznym kucharzem i czarodziejem kuchni – Andrzejem Polanem, który przygotuje m.in. ciasto z fasoli i bananów, z kruszonką orzechową i truskawkami.

Wystawcy z całej Małopolski będą kusić aromatycznymi miodami, chrupiącym pieczywem, regionalnymi wypiekami i wędlinami, ciastami i przetworami. Nie zabraknie też kół gospodyń wiejskich, które wyczarują kulinarne cuda! Oprócz tego, na wszystkich gości czekać będą warsztaty, konkursy, gry i zabawy, mnóstwo nagród – m.in. bilety do Energylandii – w znanym i lubianym quizie wiedzy o Małopolsce, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę o regionie. 

Gdzie jeszcze zagości Małopolski Festiwal Smaku?

  • 14 lipca – Wisła
  • 4 sierpnia – Krynica-Zdrój
  • 11 sierpnia – Myślenice
  • 1 września – Wygiełzów
  • 8 września – Wieliczka – wielki finał!

W tym roku, po raz pierwszy Festiwal przekroczy granice regionu i gościnnie zawita w rejon Śląska, aby podzielić się z naszymi sąsiadami tym, co Małopolska ma najlepszego!

Do zobaczenia na Małopolskim Festiwalu Smaku 2024!

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

15 sie
All day

Święto Wojska Polskiego

Skip to content