Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Strażacy z Mikołajowic z nowym samochodem gaśniczym!

Zdjęcie przekazanego samochodu ratowniczno-gaśniczego

W ubiegłą sobotę w Mikołajowicach nastąpiło uroczyste przekazanie samochodu gaśniczego dla miejscowej jednostki OSP Mikołajowice. Samochód ten został pozyskany z Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie.

Samochód, który otrzymali druhowie z Mikołajowic, to średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wody o poj. 2500 l, autopompie o wydajności 2000 l./min. dodatkowo wyposażony między innymi w działko wodno-pianowe, wyciągarkę elektryczną, maszt oświetleniowy, oraz strzałę i falę sygnalizacyjno-ostrzegawczą.

W tym wyjątkowo uroczystym wydarzeniu udział wzięli st. bryg. Krzysztof Gładysz Komendant Miejski PSP w Tarnowie, który dokonał przekazania kluczyków do samochodu, Wójt Gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz, Radni Gminy Wierzchosławice, Prezes OG ZOSP RP w Wierzchosławicach dh. Ryszard Kawa, strażacy wszystkich jednostek z terenu Gminy Wierzchosławice oraz licznie przybyli mieszkańcy Mikołajowic. W swoich przemówieniach Komendant Miejski PSP i Wójt Gminy Wierzchosławice podkreślili znaczenie nowego pojazdu dla bezpieczeństwa społeczności oraz docenili pracę strażaków. Z okazji przekazania samochodu gaśniczego jednostce OSP Mikołajowice listy okolicznościowe przysłali Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Józef Galica oraz Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Przemysław Przęczek. Pełne podziękowań i gratulacji listy uświetniły sobotnie wydarzenie. Nie sposób zaprzeczyć słowom Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Józefa Galicy, który zauważył że „Przekazanie samochodu jest potwierdzeniem wysokiej oceny działalności Jednostki, świadczy o wielkim szacunku, jaki strażacy ochotnicy zdobyli w społeczeństwie dzięki ofiarnej służbie i walce z pożarami i innymi zagrożeniami.”

Prócz pozyskanego samochodu przez druhów z Mikołajowic, w ostatnich latach tabor samochodowy Ochotniczych Straży Pożarnych został wzmocniony przez dwa nowo zakupione samochody ratowniczo-gaśnicze do OSP Wierzchosławice i OSP Łętowice za łączną kwotę 1 892 970,00  zł oraz zakupiony w 2019 roku używany samochód gaśniczy na podwoziu Renault do OSP Bogumiłowice.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

24 kwi
09:00 - 12:30

LXXIV Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

01 maj
All day

Święto Pracy

02 maj
All day

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

03 maj
All day

Święto Konstytucji 3 maja

Skip to content