Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat Tarnowski

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Stadion w Mikołajowicach areną zmagań młodzieży w piłce nożnej!

W tym roku, obiekt LKS Dunajec Mikołajowice stał się areną zmagań dla piłkarzy nożnych.

Pierwsze emocje piłkarskie na obiekcie sportowym w Mikołajowicach w tym sezonie zapewniły nam finały powiatowe w piłce nożnej zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek w kategorii szkół podstawowych. Finały odbywały się w dniach 15.05 – 19.05 i zgromadziły ponad 300 uczniów z terenu powiatu tarnowskiego, którzy walczyli o awans do zawodów wojewódzkich. Z terenu naszej Gminy najlepiej zaprezentowały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, które zajęły 4 miejsce w powiecie. Zawody te mogły odbyć się dzięki wsparciu Gminy Wierzchosławice, która pomogła w organizacji turniejów zapewniając obsługę techniczną (opieka medyczna, sędziowska).

Kolejną okazją do sportowej rywalizacji na stadionie w Mikołajowicach był rozgrywany w dniu 27.05 turniej Małej Ligi Mistrzów, w którym uczestniczyło ponad 20 zespołów piłkarskich z terenu całego powiatu. W gronie tych zespołów znalazła się również nasza Akademia Piłkarska Wierzchosławice. Ponad 300 dzieci, poza radością z rozgrywek piłkarskich, cieszyło się dodatkowymi atrakcjami związanymi z turniejem. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a drużyna dyplom i puchar od Wójta Gminy Wierzchosławice oraz Pana Jarosława Kaniewskiego, właściciela stowarzyszenia Pasja Futbolu, który był współorganizatorem turnieju w Mikołajowicach.

Serdecznie dziękujemy Klubowi w Mikołajowicach za świetne przygotowanie całego obiektu, a Pani Patrycji Baran za fotorelację zdjęciową.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

14 paź
All day

Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej)

15 paź
07:00 - 21:00

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Referendum Ogólnokrajowe

01 lis
All day

Święto wszystkich świętych

11 lis
All day

Narodowe Święto Niepodległości

04 gru
All day

Barbórka