Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Rodzice dzieci i młodzieży niepełnosprawnej spotkali się z Małgorzatą Moskal

Zdjęcie ze spotkania z Grupą Wsparcia Rodziców Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Od prawie 10 lat tworzą Grupę Wsparcia Rodziców Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Gminie Wierzchosławice. W poniedziałek kilkanaścioro rodziców odwiedziło Małgorzatę Moskal w Urzędzie Gminy.

– Liczymy na to, że nasze dzieci i ich problemy zostaną wreszcie zauważone. – mówi Anna Wąsik, przedstawicielka i współzałożycielka Grupy Wsparcia Rodziców. – To dla nas bardzo ważne. Opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym jest często bardzo wymagająca i trudno znaleźć czas na inne sprawy. Oczywiście sytuacja każdego z naszych dzieci jest inna. Często rodzice są po prostu bardzo zmęczeni. Potrzebujemy pomocy w pewnych sprawach. Jest wiele programów, z których można pozyskać środki na rehabilitację, pomoc psychologiczną, wyjazdy integracyjne. Oczywiście sami staramy się robić, to co możemy. Bardzo chcielibyśmy, by wreszcie nasze dzieci mogły korzystać z basenu przy Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach. To niezwykle ważne dla ich rehabilitacji.

Wstępu na basen dla swoich dzieci rodzice domagają się od wielu lat. Cześć inwestycji przy szkole została sfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

– Znam problemy rodziców dzieci niepełnosprawnych od dawna – podkreśla Małgorzata Moskal, wójt gminy Wierzchosławice. – Na dzisiejsze spotkanie poprosiłam Magdalenę Szybilską, dyrektor SP w Wierzchosławicach. Nie wyobrażam sobie, że te dzieciaki i młodzież nadal nie będą mogły korzystać z basenu. Wszystko jest do zrobienia, wystarczy trochę dobrej woli. Nie zmienimy tego z dnia na dzień, ale pracujemy nad rozwiązaniem. Musimy znaleźć środki w budżecie na ten cel.

To byłaby dla nas fantastyczna wiadomość – dodaje Anna Wąsik. – Jesteśmy bardzo podbudowani dzisiejszym spotkanie. Dało nam wiele wiatru w żagle. Zdajemy sobie sprawę, że po tylu latach życia w całkowitym cieniu mamy wiele do nadrobienia i nie wszystko można zmienić od razu. Najważniejsze, że czujemy się wreszcie mile widziani w urzędzie. Małgorzatę Moskal znamy nie od dzisiaj. Wielokrotnie współpracowaliśmy. Będziemy zapraszać panią Wójt na wszystkie wydarzenia, które zorganizujemy i mamy nadzieję, że ta dobra energia będzie nam towarzyszyć we wszystkich działaniach.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

29 maj
13:00 - 15:00

II Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

30 maj
All day

Boże Ciało

02 cze
14:00 - 18:00

Gminny Dzień Dziecka

09 cze
07:00 - 21:00

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

20 cze
All day

Pierwszy dzień lata - najdłuższy dzień 2024 roku

Skip to content