Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat Tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Redukcja emisji CO2 w Gminie Wierzchosławice poprzez wymianę źródeł ciepła w gospodarstwach domowych na nowoczesne urządzenia grzewcze na paliwa stałe

Planowane w ramach projektu działania, polegają na wymianie ok. 100 starych pieców, kotłów na paliwa stałe niskiej emisji zlokalizowanych w indywidualnych gospodarstwach na terenie Gminy Wierzchosławice na nowoczesne urządzenia grzewcze na paliwa stałe spełniające wszelkie niezbędne wymogi urządzeń o standardzie, klasy 5 spełniające normę PN EN 303-5:2012 oraz wymogi ekoprojektu (Ecodesignu). Proces spalania paliw dla zaspokojenia potrzeb cieplnych na ogrzewanie pomieszczeń jest podstawową przyczyną emisji substancji szkodliwych i dwutlenku węgla na terenie Gminy Wierzchosławice. Z uwagi na rodzaj źródła, emisję można podzielić na dwie grupy: emisję rozproszoną (gospodarstwa domowe) i emisję liniową (komunikacja). Na terenie Gminy Wierzchosławice nie występują źródła emisji wysokiej. Większość gospodarstw domowych korzysta z urządzeń grzewczych starej generacji charakteryzującej się niskim poziomem efektywności energetycznej.

Projekt realizowany był przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wartość zadania: 799 547,80 zł

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej:  787 431,02 zł

 

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

01 mar
All day

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01 mar
20:00 - 23:00

IX Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc płk. Adama Boryczki

03 mar
18:00 - 20:00

Gminny Dzień Kobiet 2024!

20 mar
All day

Początek astronomicznej wiosny

31 mar
All day

Wielkanoc i zmiana czasu z zimowego na letni

Skip to content