Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat Tarnowski

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Redukcja emisji CO2 w Gminie Wierzchosławice poprzez wymianę źródeł ciepła w gospodarstwach domowych na nowoczesne urządzenia grzewcze na paliwa stałe

Planowane w ramach projektu działania, polegają na wymianie ok. 100 starych pieców, kotłów na paliwa stałe niskiej emisji zlokalizowanych w indywidualnych gospodarstwach na terenie Gminy Wierzchosławice na nowoczesne urządzenia grzewcze na paliwa stałe spełniające wszelkie niezbędne wymogi urządzeń o standardzie, klasy 5 spełniające normę PN EN 303-5:2012 oraz wymogi ekoprojektu (Ecodesignu). Proces spalania paliw dla zaspokojenia potrzeb cieplnych na ogrzewanie pomieszczeń jest podstawową przyczyną emisji substancji szkodliwych i dwutlenku węgla na terenie Gminy Wierzchosławice. Z uwagi na rodzaj źródła, emisję można podzielić na dwie grupy: emisję rozproszoną (gospodarstwa domowe) i emisję liniową (komunikacja). Na terenie Gminy Wierzchosławice nie występują źródła emisji wysokiej. Większość gospodarstw domowych korzysta z urządzeń grzewczych starej generacji charakteryzującej się niskim poziomem efektywności energetycznej.

Projekt realizowany był przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wartość zadania: 799 547,80 zł

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej:  787 431,02 zł

 

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

14 paź
All day

Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej)

15 paź
07:00 - 21:00

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Referendum Ogólnokrajowe

01 lis
All day

Święto wszystkich świętych

11 lis
All day

Narodowe Święto Niepodległości

04 gru
All day

Barbórka