Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Pierwszy Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek!

Zespół Swojacy śpiewający kolędy i pastorałki do mikrofonów.

Najpiękniejsze kolędy rozbrzmiewały w styczniowy wieczór w Wierzchosławickim Centrum Kultury. Najpierw odbył się Pierwszy Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Każdy z uczestników zaprezentował jedną kolędę i jedną pastorałkę. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Andrzeja Mroza – Wójta Gminy Wierzchosławice pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Po zakończeniu przeglądu rozpoczął się świąteczny koncert kolęd, podczas którego swój mały debiut miał zespół Mali Swojacy. Zespół składał się z grupy dzieci z Wierzchosławic i Bobrownik Małych, które pomimo wcześniejszych osobno organizowanych prób połączyły siły i wspólnie, przy akompaniamencie Pana Krzysztofa Judasza, wykonały 4 pastorałki: “Bosy pastuszek”, “Gore gwiazda”, “Świeć gwiazdeczko” oraz “Gwałtu gwałtu pastuszkowie”. Po ogromnym aplauzie dzieci na bis wykonały kolędę “Przybieżeli do Betlejem” czym skradły serca słuchaczy.

Po Małych Swojakach przyszedł czas na Zespół Pieśni i Tańca Swojacy, który zaprezentował swój świąteczny program złożony z kolęd i pastorałek.

Do Wierzchosławic zawitała również Grupa Kolędnicza ze Śmigna – „Śmignianie”. Grupa zaprezentowała tradycyjne zwyczaje kolędnicze. To było energetyczne zakończenie wieczoru.

Warto dodać, że „Śmignianie” są laureatami wielu przeglądów kolędniczych m.in. w Lipnicy Murowanej czy też w Bukowinie Tatrzańskiej.

Cieszymy się, że Pierwszy Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek spotkał się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Wierzchosławice!

 

Zachęcamy do obejrzenia FOTORELACJI z wydarzenia na portalu FACEBOOK.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

29 maj
13:00 - 15:00

II Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

30 maj
All day

Boże Ciało

02 cze
14:00 - 18:00

Gminny Dzień Dziecka

09 cze
07:00 - 21:00

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

20 cze
All day

Pierwszy dzień lata - najdłuższy dzień 2024 roku

Skip to content