Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Nowe wielofunkcyjne narzędzie sportowe gotowe do użytku!

Kompleks sportowo – rekreacyjny znajdujący się koło Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach wzbogacił się o nowy, bardzo atrakcyjny element. W okolicach kortów tenisowych zamontowano stół do teqball – wielofunkcyjne narzędzie sportowe przeznaczone zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów, którzy chcą podnosić swój poziom wyszkolenia technicznego. Tuż po zamontowaniu sprzętu pierwszego rozruchu stołu dokonali zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wierzchosławice. Naprawdę się im podobało!

Co to jest teqball?

Teqball to nowa dyscyplina sportu łącząca piłkę nożną i ping ponga. Polega na odbijaniu piłki (nogami, ciałem lub głową – podobnie jak w piłce nożnej) tak, by trafiła ona w stół, po stronie przeciwnika.  Stół jest trochę podobny do stołu do ping-ponga, ale nie jest płaski, tylko ma kształt wypukły.  Piłka, którą  używa się w teqball jest bardzo podobna do tej wykorzystywanej w tradycyjnej piłce nożnej.

Zasady gry w teqball:

  • w rozgrywce walczą ze sobą dwaj zawodnicy albo dwie zawodniczki, albo dwa zespoły (po dwie osoby: debel albo mikst),
  • piłki nie można odbić dwa razy z rzędu tą samą częścią ciała;
  • nie można przebić piłki na drugą stronę dwa razy z rzędu tą samą częścią ciała;
  • zabronione jest dotykanie stołu i wszystkich jego elementów;
  • gra się do dwóch wygranych setów (do 20 zdobytych punktów).

Teqball szturmem zdobywa serca profesjonalnych sportowców oraz amatorów dbających o swoją kondycję na całym świecie o czym świadczy fakt, że podczas Igrzysk Europejskich, które będą rozgrywane w Małopolsce na przełomie czerwca i lipca br. teqball będzie jedną z poza olimpijskich dyscyplin.

Ze stołu można korzystać bezpłatnie po pobraniu kluczyka w recepcji GCK. 

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

15 sie
All day

Święto Wojska Polskiego

Skip to content