Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Młodzież z siedmiu europejskich krajów uczyła się w jaki sposób wspierać integrację uchodźców z Ukrainy!

Zdjęcie przedstawia młodzież uczestniczącą w wymianie międzynarodowej podczas wizyty w teatrze.

Wymiana młodzieży „In The Theater You Have To Be Ready For Anything”, w której udział wzięła młodzież z siedmiu europejskich krajów, posłużyła uczestnikom projektu do nauczenia się tego w jaki sposób wspierać integrację uchodźców z Ukrainy w lokalnych społecznościach, które współtworzymy. Podczas wymiany młodzieży uczestnicy projektu przygotowali spektakl opowiadający o losach ukraińskiego zespołu teatralnego występującego na Ukrainie, który musiał konfrontować się z wybuchem wojny w swoim kraju, a poprzez to ekstremalnie trudną rzeczywistością. Przygotowanie spektaklu poprzedziły warsztaty teatralne poprowadzone przez Piotra Niedojadło (muzyka, aktora występującego w Teatrze im L. Solskiego w Tarnowie), a także wizyta w Teatrze im L. Solskiego, podczas której uczestnicy projektu mieli możliwość poznać zakulisowe realia pracy Teatru. Podczas wymiany młodzieży 42 osobowa grupa projektowa miała również sposobność do spotkania się z Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach oraz Wójtem Gminy Wierzchosławice, którzy opowiedzieli młodzieży biorącej udział w projekcie jak wyglądała pomoc uchodźcom z Ukrainy w Gminie Wierzchosławice na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Organizację projektu wsparły: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, Tarnowska Informacja Turystyczna, Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach, Urząd Gminy Wierzchosławice, Teatr im L. Solskiego w Tarnowie.

Projekt odbył się w dniach 16-23 marca br w Wierzchosławicach. Gospodarzem wymiany młodzieży była tarnowska organizacja pozarządowa Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art.

Projekt został zorganizowany dzięki finansowemu wsparciu z programu Erasmus+.

Zdjęcie przedstawia Wójta Gminy Wierzchosławice oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach podczas spotkania z młodzieżą z wymiany międzynarodowejZdjęcie przedstawia grupę młodzieży z wymiany międzynarodowej. Postacie siedzą na krzesłach i oglądają prezentację.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

15 sie
All day

Święto Wojska Polskiego

Skip to content