Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Ludowy Klub Sportowy Rudka świętował 75-lecie działalności!

W dniach 2 i 3 czerwca 2023 roku odbyły się uroczystości zorganizowane z okazji obchodów 75-lecia klubu sportowego LKS Rudka.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Święta sprawowaną w intencji obecnych i byłych zawodników oraz zmarłych działaczy i zawodników Klubu, która została odprawiona w piątek, w kościele parafialnym w Rudce.

Dalsza część obchodów 75-lecia klubu sportowego LKS Rudka odbyła się w sobotę. Został zorganizowany turniej piłki nożnej dla dzieci z terenu Gminy Wierzchosławice, na który zostały zaproszone zespoły z gmin ościennych. W turnieju wzięło udział przeszło 100 dzieci, które poza samym turniejem, mogły cieszyć się zorganizowanymi atrakcjami. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary za udział w turnieju. Kolejnym punktem wydarzenia było wręczenie pamiątkowych pucharów dla zasłużonych osób i działaczy klubu sportowego LKS Rudka oraz mecz między LKS Rudka Bobrowniki Komorów a zespołem Olimpii z Wojnicza. Wieczorem wszyscy goście mogli wysłuchać koncertu uczestniczki programu The Voice Kids „Nika” Nikoli Baran z Piwnicznej Zdrój oraz obejrzeć występ zespołu folklorystycznego Kapela Podwórkowa „Gulony” z Zakliczyna. Na zakończenie wydarzenia zorganizowana została zabawa taneczna z zespołem „Gromy”.

Koniec świętowania miał miejsce w niedzielę, kiedy odbyło się spotkanie pomiędzy zespołem oldbojów LKS Rudka a oldbojami z zespołu z Radłowa.

Współorganizatorem tych obchodów była Gmina Wierzchosławice.

Autorzy zdjęć: Pani Patrycja Baran, Pani Milena Kłusek (Imprezowy Region)