Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Klatka schodowa Urzędu Gminy Wierzchosławice dostosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami!

Zakończono projekt „Dostosowanie klatki schodowej Urzędu Gminy Wierzchosławice do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami” realizowany w ramach obszaru B programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” – dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Przedmiotem projektu było wyrównanie szans oraz zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnościami do korzystania z budynku urzędu administracji samorządowej. Zadanie polegało na wykonaniu prac związanych z modernizacją klatki schodowej w Urzędzie Gminy w Wierzchosławicach, w taki sposób, aby dostosować ją do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Wspomniana wyżej modernizacja polegała na zlikwidowaniu barier w poruszaniu się poprzez montaż poręczy obustronnych, dwupoziomowych na klatce schodowej wraz z montażem nakładek na poręcze posiadające napisy w języku braille’a. Nakładki te informują osoby niewidome, poruszające się w nieznanym otoczeniu dokąd prowadzą schody i w jakim kierunku podążają. Dzięki takim rozwiązaniom zmniejszone zostały bariery architektoniczne i zapewniona została większa dostępność do budynku Urzędu Gminy osobom z niepełnosprawnościami.

Całkowity koszt realizacji projektu: 84 870,31 zł

Kwota dofinansowania (PFRON): 23 169,95 zł

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

19 cze
08:00 - 08:30

I Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

19 cze
08:30 - 09:00

I Komisja Kultury, Sportu, Młodzieży i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

19 cze
09:00 - 10:00

I Komisja Oświaty, Statutów, Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej

19 cze
10:00 - 12:00

I Komisja Budżetu, Rozwoju i Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego

19 cze
12:00 - 14:00

III Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

Skip to content