Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Gmina Wierzchosławice współtworzy SIM Małopolska. W Kępie Bogumiłowickiej powstaną tanie mieszkania

W Brzesku w obecności wicepremiera Jarosława Gowina miało miejsce podpisanie aktu notarialnego spółki SIM Małopolska, która będzie odpowiedzialna za realizację budowy mieszkań w ramach programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. W spotkaniu wzięli również udział wiceministrowie resortu Rozwoju, Pracy i Technologii, a także wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości – Michał Sroka. Gospodarzem był burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, a gminę Wierzchosławice reprezentował zastępca wójta Andrzej Barnaś. 
 
Na gruntach należących do wspomnianych samorządów zaplanowano wybudowanie łącznie blisko 800 mieszkań o średniej wielkości 50 m². Co ważne, przeznaczone głównie będą dla osób i rodzin o średnich dochodach, których nie stać na zakup lub wynajem mieszkania na rynku komercyjnym i które często nie posiadają zdolności kredytowej. To władze danej gminy będą decydowały także o pierwszeństwie ich przyznania. W odróżnieniu od tzw. TBS-ów, posiadacze mieszkań powstałych w ramach SIM-u będą mogli docelowo stać ich właścicielami.
Gminy tworzące SIM otrzymały po 3 mln zł z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, jako aport do tworzonej spółki. Budowa mieszkań będzie wsparta środkami z Banku Gospodarstwa Krajowego i Krajowego Zasobu Nieruchomości. Co więcej samorządy, które współtworzą SIM mogą również ubiegać się o dodatkowe pieniądze na inne zadania w wysokości 10% wartości inwestycji mieszkaniowej realizowanej na terenie danego samorządu.
 
W gminie Wierzchosławice inwestycja mieszkaniowa w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej będzie realizowana w Kępie Bogumiłowickiej, ale niewykluczona jest budowa kolejnego obiektu wielorodzinnego na Dwudniakach. 
 

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

24 kwi
09:00 - 12:30

LXXIV Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

01 maj
All day

Święto Pracy

02 maj
All day

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

03 maj
All day

Święto Konstytucji 3 maja

Skip to content