Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Gmina Wierzchosławice uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych!

Zdjęcie grupowe w Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach przedstawiające uczniów przebranych w stroje nawiązujące do epoki

W miniony piątek, 1 marca 2024 roku w Gminie Wierzchosławice odbywał się szereg wydarzeń upamiętniających płk. Adama Boryczkę oraz Żołnierzy Wyklętych.

Gminne Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Już przed godziną 9:00 rozpoczęły się Gminne Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Pierwsza część obchodów skierowana była do najmłodszych uczniów, którzy przygotowali akademię okolicznościową oraz wzięli udział w konkursie na przebranie z epoki. Za najlepsze przebrania najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody.  Kolejną częścią obchodów było złożenie wiązanek kwiatów pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi płk. Adamowi Boryczce. Wydarzenie zorganizowane było w ciekawej dla dzieci i młodzieży formie. W programie znalazł się bieg „Tropem Wilczym”, przemarsz patriotyczno-historyczny, pokaz Grupy Rekonstrukcyjnej – „Wrzesień 1939 r.”, pokaz udzielania pierwszej pomocy wraz z ratunkowym torem przeszkód oraz pokaz musztry przeprowadzony przez Zespól Szkól Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Dla uczestników wydarzenia dostępne były także stoiska edukacyjne przygotowane przez Lasy Państwowe i Służbę Graniczną. Dla najlepszych uczestników biegu przygotowane były nagrody wraz z pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Koncert „Dziecięca Ferajna” Bohaterom

Zaledwie kilka godzin po zakończeniu Gminnych Obchodów, w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach rozpoczął się koncert – „Dziecięca Ferajna” Bohaterom. Poruszający i pełen emocji koncert przyciągnął ogrom słuchaczy, którzy zapełnili Atrium Gminnego Centrum Kultury. Należy zaznaczyć, że wśród występujących dzieci było 12 dziewczynek – uczennic Szkoły Podstawowej w Rudce.

IX Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc płk. Adama Boryczki

Zaraz po koncercie rozpoczął się IX Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc płk. Adama Boryczki organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach pod patronatem m. in. Wójta Gminy Wierzchosławice. Bieg na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w Gminie Wierzchosławice. Jak co roku na starcie pojawiło się mnóstwo zawodników z olbrzymią wolą walki i chęcią zdrowej rywalizacji. Na mecie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym medalem, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziane zostały puchary i statuetki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z minionych wydarzeń!

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

24 kwi
09:00 - 12:30

LXXIV Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

01 maj
All day

Święto Pracy

02 maj
All day

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

03 maj
All day

Święto Konstytucji 3 maja

Skip to content