Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Gmina Wierzchosławice uczciła Narodowe Święto Niepodległości!

11 listopada mieszkańcy Gminy Wierzchosławice jak co roku zgromadzili się by wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości! Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym w Wierzchosławicach, gdzie Wójt Gminy Wierzchosławice wraz z Przedstawicielami Rady Gminy w Wierzchosławicach złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Stałym punktem programu podczas corocznych Obchodów Święta Niepodległości w Wierzchosławicach była uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny sprawowana w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach oraz złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Poległych w latach 1914-1920.

Na zakończenie uroczystości w patriotyczny nastrój wprawił zebranych Zespół Pieśni i Tańca Swojacy podczas wspólnego śpiewu.

W tym roku podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości miało również miejsce otwarcie szlaku historycznego pn. Śladami Wincentego Witosa – Ojca Polskiej Niepodległości z Wierzchosławic połączone ze zwiedzaniem z przewodnikiem oraz wykład pt. „Rola dziejowa Wincentego Witosa” prowadzony przez Pana Janusza Skickiego.

Zadanie „Śladami Wincentego Witosa – Ojca Polskiej Niepodległości z Wierzchosławic” dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Warto dodać, że oprócz uroczystości gminnych odbyły się również obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łętowicach oraz Bobrownikach Małych.

W Łętowicach obchody rozpoczęła Msza Św., a po jej zakończeniu zgromadzeni udali się pod pomnik poświęcony mieszkańcom miejscowości, którzy stracili życie walcząc na frontach I wojny światowej, by złożyć wiązanki kwiatów.

W Bobrownikach Małych obchody rozpoczęły się od przejazdu oraz złożenia kwiatów pod pomnikiem św. J. Nepomucena na cmentarzu wojennym. Potem zorganizowano koncert pieśni patriotycznej oraz piknik patriotyczny.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

29 maj
13:00 - 15:00

II Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

30 maj
All day

Boże Ciało

02 cze
14:00 - 18:00

Gminny Dzień Dziecka

09 cze
07:00 - 21:00

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

20 cze
All day

Pierwszy dzień lata - najdłuższy dzień 2024 roku

Skip to content