Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Gmina Wierzchosławice nagrodzona podczas Gali „Fundusze z Kulturą”

Wczoraj w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyła się Gala „Fundusze z Kulturą” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Gmina Wierzchosławice została laureatem plebiscytu na najlepsze lokalne przedsięwzięcie zrealizowane z pomocą środków unijnych. Nagrodę odebrał wójt Andrzej Mróz.

Niedzielne wydarzenie miało na celu pokazanie, jak dużo zmieniło się w naszym regionie oraz podkreślenie zaangażowania i przedsiębiorczości małopolskich Beneficjentów, którzy w pełni wykorzystali szansę, jaką daje nam wsparcie finansowe UE. Czym stały się unijne środki dla regionu? Szansą, która została efektywnie spożytkowana, motorem napędzający kreatywność mieszkańców oraz impulsem do rozwoju, który z perspektywy 17 lat został w pełni wykorzystany.

Podczas gali przedstawiono laureatów internetowego Plebiscytu “Fundusze Europejskie są w Małopolsce”. Ideą plebiscytu było, aby to Małopolanie, z punktu widzenia lokalnych społeczności, wskazali najciekawsze i najważniejsze inicjatywy wpływające m.in. na podniesienie komfortu i jakości życia, zmieniające estetykę miejscowości, podnoszące standardy edukacji lub ochrony zdrowia.

W Mościcach okolicznościowe statuetki z rąk wicemarszałków Łukasza Smółki oraz Józefa Gawrona odebrali beneficjenci najpopularniejszych projektów z powiatów dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego oraz Tarnowa.  Uznanie w powiecie tarnowskim uzyskał aż dwa zadania realizowane przez gminę Wierzchosławice – Publiczny Żłobek w Bogumiłowicach oraz budowa trasy rowerowej Wierzchosławice – Dwudniaki – Velo Dunajec w Gminie Wierzchosławice.

– Odbierając nagrodę byłem niezwykle dumny – podkreśla wójt Andrzej Mróz. – To potwierdzenie, że polityka inwestycyjna naszej gminy jest dobrze realizowana i pozytywnie odbierana przez mieszkańców, bo to dzięki ich głosom mogliśmy wczoraj świętować.

Fot. Paweł Topolski

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

19 kwi
10:00 - 10:30

XXXIII Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

19 kwi
10:30 - 11:00

LVII Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Statutów, Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej

19 kwi
11:00 - 12:00

LXX Komisja Budżetu, Rozwoju i Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego

24 kwi
09:00 - 12:30

LXXIV Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

01 maj
All day

Święto Pracy

Skip to content