Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Dom Ludowy w Bobrownikach Małych z nowym ogrzewaniem

Zdjęcie frontu Domu Ludowego

Dom Ludowy w Bobrownikach Małych zyskał nowy system ogrzewania. To największą inwestycja od lat zrealizowana w tym obiekcie. Koszt wymiany instalacji centralnego ogrzewania wyniósł blisko 130 tysięcy złotych, z czego 40 tys. zł pochodziło z funduszu sołeckiego Bobrownik Małych. Inwestycja jest już na ukończeniu. Aktualnie trwają prace związane z niezbędnymi formalnościami. 

Nowe piece centralnego ogrzewania

– Ta inwestycja daje nam zupełnie nowe możliwości – mówi sołtys Dorota Katra. – W tym roku mija 51 lat od uroczystego otwarcia Domu Ludowego. Od tego czasu nie były tutaj prowadzone żadne większe modernizacje. Przez lata wójtowie nie dostrzegali konieczności inwestowania w naszą kolebkę kulturalną. To się zmieniło dzięki wójtowi Mrozowi. Dziś możemy realizować różne nasze inicjatywy także w zimie! Dziękuję jeszcze raz za tę inwestycję i choć jest ona niewielka patrząc na budżet gminy, to jednak dla nas ma ona ogromne znaczenie.  

Zdjęcie nowego kaloryfera w Domu Ludowym

– Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w Domu Ludowym w Bobrownikach Małych to kolejny element naszego planu poprawy infrastruktury, z której na  korzystają mieszkańcy. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy Dom Ludowy w centrum Wierzchosławic, prace remontowe miały miejsce również w Centrum Kultury Wsi Polskiej, wcześniej remontowi został poddany Dom Ludowy w Bogumiłowicach. Staramy się na ile to możliwe realizować mniejsze i większe zadania związane z domami ludowymi w naszej gminie, które przez lata ulegały degradacji. W planach mamy remont Domu Ludowego w Komorowie – tłumaczy wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. 

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

19 kwi
10:00 - 10:30

XXXIII Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

19 kwi
10:30 - 11:00

LVII Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Statutów, Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej

19 kwi
11:00 - 12:00

LXX Komisja Budżetu, Rozwoju i Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego

24 kwi
09:00 - 12:30

LXXIV Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

01 maj
All day

Święto Pracy

Skip to content