Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

[darkmysite switch="5" width="75px" height="25px" icon_plate_width="40px" icon_plate_border_size="2px" icon_width="20px" light_mode_bg="#000000" dark_mode_bg="#ffffff" light_mode_icon_plate_bg="#ffffff" dark_mode_icon_plate_bg="#062545" light_mode_icon_color="#062545" dark_mode_icon_color="#ffffff"]
Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

„Coś wisi w powietrzu” – pokaz naukowy dla uczniów szkół podstawowych

Dzieci patrzą na pokaz ognia - pokaz naukowy

W dniach 20-21 kwietnia, dzięki współpracy Gminy Wierzchosławice z Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon, w okolicznych szkołach odbyły się pokazy naukowe pt. „Coś wisi w powietrzu”.

Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w wydarzeniu, którego tematem było szeroko rozumiane powietrze, jego skład, zjawiska z nim związane, a także problematyka jego zanieczyszczenia.

Podczas pokazu animatorzy w oryginalny sposób zaprezentowali liczne eksperymenty, angażując dzieci do wspólnego działania i przenosząc tym samym uczniów w świat nauki i zabawy.

W pokazach wzięło udział blisko 600 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wierzchosławice, każdy z nich otrzymał drobny upominek w postaci worków/plecaków z logo.

Gadżety zostały zakupione w ramach realizacji projektu zintegrowanego „Life” pn. „Wdrażanie programu ochrony powietrza” dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze.

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

15 sie
All day

Święto Wojska Polskiego

Skip to content