Gmina Wierzchosławice - Małopolska, powiat tarnowski

Szukaj
Close this search box.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wierzchosławice

Będzie rewitalizacja centrum Komorowa! Dom Ludowy zmieni się nie do poznania

Dom Ludowy w Komorowie - zdjęcie wejścia

Gmina Wierzchosławice pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego ponad 581 tys. zł na rewitalizację centrum miejscowości Komorów. W sumie szacunkowa wartość zaplanowanych prac sięga 770 tys. zł.

W ramach zadania nie do poznania zmieni się Dom Ludowy w Komorowie. Przewidziano roboty budowlane w samym budynku oraz związane z montażem paneli fotowoltaicznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie elewacji zewnętrznej, docieplenie stropów, wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych, schodów zewnętrznych. Inwestycja obejmuje także dostosowanie sanitariatu wewnątrz budynku dla osób niepełnosprawnych, z wykonanie robót malarskich w całym budynku, wymianę opraw elektrycznych, remont pomieszczenia gospodarczego, montaż klimatyzacji, paneli fotowoltaicznych a także malowanie dachu.

Wiele zmieni się również wokół Domu Ludowego. Inwestycja przewiduje wymianę ogrodzenia, remont boiska trawiastego, założenie obrzeży gumowych na boisku do siatkówki plażowej, utwardzenie placu z kostki oraz wymiana asfaltu na kostkę. Powstanie także altana turystyczno-rekracyjna, siłownia plenerowa, stojak na rowery, grill betonowy oraz pojawią się nowe ławki. 

Na tym jednak nie koniec. Planowana jest również budowa zatoki parkingowej.

– Banałem jest mówić, że na taką inwestycję mieszkańcy Komorowa czekali od lat, ale taka jest prawda – mówi wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Realizując politykę zrównoważonego rozwoju całej gminy Wierzchosławice, docieramy z dużą inwestycją do Komorowa. Ale na tym nie koniec, gdyż w tej miejscowości, dzięki skutecznym zabiegom o pozyskanie zewnętrznych środków zostanie wyremontowana jedna z dróg. Dodam, że w ubiegłym roku w Komorowie oddaliśmy do użytku sąsiadujące z Domem Ludowym wielofunkcyjne boisko, które szczególnie latem tętni życiem niemalże od świtu do zmierzchu. 

Data dodania wpisu:

Ostatnie informacje i aktualności:

Nadchodzące wydarzenia:

19 kwi
10:00 - 10:30

XXXIII Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

19 kwi
10:30 - 11:00

LVII Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Statutów, Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej

19 kwi
11:00 - 12:00

LXX Komisja Budżetu, Rozwoju i Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego

24 kwi
09:00 - 12:30

LXXIV Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

01 maj
All day

Święto Pracy

Skip to content