Osiem sołectw z Gminy Wierzchosławice stanęło do rywalizacji w IV Turnieju Sołectw. W tym roku tradycyjny puchar – jako nagrodę główną – zastąpił Kapelusz Wincentego Witosa.
Na starcie tego wymagającego turnieju stanęły następujące sołectwa:
- Bogumiłowice
- Bobrowniki Małe
- Komorów
- Wierzchosławice
- Mikołajowice
- Kępa Bogumiłowicka
- Rudka
- Sieciechowice
Była rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa, dużo śmiechu i prawdziwie sołecka integracja. Organizatorzy przygotowali konkurencje, w których liczyły się szybkość, celność, spryt i współpraca całej drużyny.
Uczestnicy szukali monet w zbożu, ścigali się w workach, próbowali swoich sił w sołeckim slalomie z wykorzystaniem trzyosobowych nart, celowali woreczkami do otworów, a także… doili sztuczną krowę.
Emocji nie brakowało również przy podliczaniu punktów. Dogrywki potrzebne były aż przy trzech miejscach – pierwszym, trzecim i szóstym. W dodatkowej konkurencji – „Strzał w Gumiaku” – sołectwo Bogumiłowice wywalczyło zwycięstwo nad Bobrownikami Małymi, Komorów pokonał Wierzchosławice, a Kępa Bogumiłowicka okazała się lepsza od Rudki.
1. miejsce – Bogumiłowice – 39 pkt
2. miejsce – Bobrowniki Małe – 39 pkt
3. miejsce – Komorów – 35 pkt
4. miejsce – Wierzchosławice – 35 pkt
5. miejsce – Mikołajowice – 34 pkt
6. miejsce – Kępa Bogumiłowicka – 29 pkt
7. miejsce – Rudka – 29 pkt
8. miejsce – Sieciechowice – 25 pkt
Turniej pokazał, że liczyły się nie tylko wyniki. Zaangażowanie zawodników, doping mieszkańców i pomysłowe konkurencje stworzyły atmosferę wspólnej zabawy. Była zdrowa rywalizacja, dużo emocji, ale przede wszystkim okazja do spotkania i integracji mieszkańców.
– Wielkie emocje, dużo śmiechu i luźna atmosfera – powiedziała Małgorzata Moskal, wójt gminy Wierzchosławice. – Myślę, że ta główna nagroda – choć wyjątkowa: kapelusz Witosa – była na drugim miejscu, a najważniejsza była wspólna zabawa. Mogliśmy się trochę lepiej poznać i zintegrować. Co ważne, w tegorocznej edycji wystartowało sporo młodych mieszkańców. Cieszę się, bo to oznacza, że wspólnota sołectwa i gminy ma dla nich duże znaczenie. Serdecznie gratuluję zwycięzcom!
Gratulujemy wszystkim drużynom, które podjęły wyzwanie i stanęły w szranki rywalizacji.
Dziękujemy również kibicom za doping i świetną atmosferę!
Organizatorem turnieju było Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach we współpracy z Gminą Wierzchosławice. Patronat nad wydarzeniem sprawowała Wójt Gminy Wierzchosławice Małgorzata Moskal.
Marzena, Paweł – wielkie dzięki! To była profeska 😉
fot. Robert Bryl